EUKONKANNON MM-KISOJEN ILMOITTAUTUNEET 2024

Eukonkannon MM-kisat

1. Casper Wittebrood, Kato Kenis, Leuven and Antwerpen, Belgia

2. Elliot Earnshaw, Adelaide Taylor, New South Wales, Australia

3. Pari Suomesta ja Puolasta

4. Pari Ruotsista

5. Tommi Väisänen, Tiina Huotari, Kuhmo, Suomi

6. Fredrik Arvebratt, Josefin Arvebratt, Tällberg Ruotsi

7. Yuma Shimazu, Ayaka Shimazu, Dazaifu-city, Japani

8. Tuomas Buckman, Madeleine Willberg, Luleå, Ruotsi

9. Mikko Sysikaski, Vimlah Remandaban, Turku, Suomi ja Filippiinit

10. Pari Puolasta

11. Kalob Bowman, Jenna Bowman, Queen Creek, Yhdysvallat

12. Carl Zaff, Anastasiia Zaitseva, Luleå, Ruosi-Suomi, Ukraina

13. Max Greenwald, Natalie Münster, Berlin, Saksa

14. Pari Skotlannista ja Iso-Britanniasta

15. Pari Liettuasta

16. Tyler McAllister, Kindra McAllister, Queen Creek, Yhdysvallat

17. Pari Suomesta

18. Olli-Pekka Perttu, Sonya Zouiter, Ylistaro, Suomi

19. Jan Lennartsson, Elin Lennartsson, Bollebygd, Ruotsi

20. Elossa Soljuvainen, Venla Luukkonen, Kirkkonummi, Joensuu, Suomi

21. Jesse Kankkunen, NN, Kuopio, Suomi

22. Teemu Tuovinen, Jatta Leinonen, Kuopio, Suomi

23. Pari Liettuasta

24. Elliot Storey, Giana Storey, Delray Beach, Yhdysvallat

Eukonkannon MM-kisojen Sprintti

1. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo, Laitila ja Halikko, Suomi

2. Andrew Lee, Devon Lee, Los Alamos, Yhdysvallat

3. Elliott Earnshaw, Adelaide Taylor, New South Wales, Australia

4. Costas Papaikonomou, Patricia Marsman, Den Haag, Alankomaat

5. Pari Liettuasta

Eukonkannon MM-kisat Ikämiessarja

1. Andrew Lee, Devon Lee, Los Alamos, Yhdysvallat

2. Joni Juntunen, Jaana Haavikko, Iisalmi ja Rovaniemi, Suomi

3. Costas Papaikonomou, Patricia Marsman, Den Haag, Alankomaat

4. Andrew Staples, Seija Staples, Nassau, Yhdysvallat ja Suomi

5. Matti Goldberg, Sara, Needham Heights, Yhdysvallat

6. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo, Laitila ja Halikko, Suomi

7. Miska Arminen, Mari Vehviläinen, Hyvinkää ja Tampere, Suomi

8. Turunen Jaakko, Sere Minna, Espoo, Suomi

9. Janno Sild, Anu Sild, Viljandi, Viro

10. Teemu Harju, Sanna Harju, Vantaa, Suomi

Eukonkannon MM-kisojen joukkuekisa

1. Maailman mestaruuden metsästäjät

Joni Juntunen, Antti Siltala, John Lund, Jaana Haavikko, Iisalmi, Kuopio, Tampere, Rovaniemi, Suomi ja Yhdysvallat

2. DNA -joukkue

3. Team Australia

Elliott Earnshaw, Angus Mcdonald,
Patrick Mahony, Adelaide Taylor, Australia

4. Team USA – The Army of Helaman

Andrew Lee, Kalob Bowman, Tyler McAllister, Kindra McAllister, Los Alamos, Queen City, Yhdysvallat

EUKONKANNON MM-KISOJEN TULOKSET 2023

Eukonkannon MM-kisat

1. Taisto Miettinen, Katja Kovanen Suomi, Finland 1:06.47
2. Vytautas Kirkliauskas, Neringa Kirkliauskiene Liettua, Lithuania 1:06.82
3. Seppo Somerharju, Sonja Ahonen Suomi, Finland 1:11.49
4. Tilmann Schwab, Alexandra Sommerfeld Saksa, Germany 1:15.30
5. Elliot Storey, Giana Storey Yhdysvallat, USA 1:15.93

Eukonkannon MM-kisojen Spintti

1. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo – Suomi, Finland 41,69 s
2. John Lund, Stefanie Weissen – Yhdysvallat, USA 44,89 s
3. Janno Sild, Anu Sild – Viro, Estonia 53,39 s
4. Teemu Manninen, Carol Levin 55,25 s

Eukonkannon MM-kisat Ikämiessarja

1. John Lund, Stefanie Weisseisen Suomi, Finland – Yhdysvallat, USA 1:14.17
2. Janno Sild, Anu Sild Viro, Estonia 1:40.53
3. Miika Rantanen, Tuija Lahtinen Suomi, Finland 1:56.54

Eukonkannon MM-kisojen joukkuekisa

1. Maailman mestaruuden metsästäjät

Joni Juntunen, Antti Siltala, John Lund, Jaana Haavikko 2:30.79

2. Sonkajärven kunta

Heikki Korolainen, Aleksi Kortelainen, Lassi Savolainen, Adele Botty Van Den Bruele 3:10.05

3. GT Runners

Ángel Muñiz Mariño,Jussi Ultima, Jussi Ultima, Mika Kutila, Essi Jakobbson 3:49.05

4. Kujo

Juha-Pekka Rusanen, Juha Eskelinen, Tomi Rönkkö, Emilia Savolainen 4:46.72

5. Nostetaan rimaa

Minna Väänänen, Raija Nissinen, Sanna Hujanen, Terhi Reiss 7:46.97