Eukonkannon MM-kisat

Eukonkannon MM-kisat 30.6.-1.7.2017 Sonkajärvellä

Ilmoittaudu mukaan 2017 vuoden kisaan - ilmoittautumislomakkeet ovat avoinna nyt!

Paras asu / Best costume:
45. Dabrowski Bartosz, Finland
Borowy Agnieszka, Finland

Hauskin pari / Funniest Pair:
18. Schumacher Axel, Saksa / Germany
Müller Ina, Saksa / Germany

Voimakkain kantaja / Strongest Carrier:
38. Storey Elliot

Huutosakki / Supporters Team:
4. Canadians


undefined
undefined
undefined




KARAOKE

Semifinalistit 2017
Anja Ruotsalainen, Kiuruvesi, Pirjo Tervo Sonkajärvi, Sirpa Granqvist Kaavi, Aune Orvokki Seppänen, Suomussalmi, Katri Savolainen Iisalmi/Hernejärvi, Titta Heinonen Sonkajärvi Sami Myllyniemi Lempäälä, Rauno Korhonen Kuopio, Aimo Oja Himanka, Leo Lapalainen Lapinlahti/ Kotikylä, Matti Lappalainen Mikkeli, Pauli Hukari Kälviä

Finalistit 2017
Pirjo Tervo, Katri Savolainen, Titta Heinonen, Rauno Korhonen, Matti Lappalainen, Pauli Hukari  

Lopputulokset Eukonkantokaraoke 2017
Naiset: 1. Titta Heinonen 2. Katri Savolainen 3. Pirjo Tervo
Miehet: 1. Pauli Hukari 2. Matti Lappalainen 3. Rauno Korhonen  

Eukon ja Ukon Hölkkä 30.06.2017

Pojat 11 vuotta 3 km  1) Tuukka Ovaskainen Sonkajärven Pahka  14.04,6, 2) Miika Huttunen Sonkajärven Pahka +2.34,2,

Tytöt 13 vuotta 3 km  1) Emmi Kärnä Sonkajärven Pahka  14.49,5,

Pojat 13 vuotta 3 km  1) Aki Pennanen Kiuruveden Urheilijat  14.28,0, 2) Eetu Suomalainen Vieremän Koitto +0.45,0,

Tytöt 15 vuotta 5 km  1) Nina Kärnä Sonkajärven Pahka  22.43,2,

Pojat 15 vuotta 5 km  1) Teemu Ovaskainen Sonkajärven Pahka  22.02,6, 2) Mikko Huttunen Sonkajärven Pahka +0.52,5,

Miehet 17 vuotta 5 km  1) Tatu Sutinen Iisalmen Viisa  18.17,0, 2) Juuso Kuosma Maaningan Mahti +2.43,5,

Naiset 19 vuotta 5 km  1) Maarit Heiskanen Sonkajärven Pahka  28.03,1,

Naiset 10 km  1) Jenni Koho Vieremän Koitto  46.26,0, 2) Mari Heiskanen Sonkajärven Pahka +6.31,1, 3) Ritva Partanen  +19.40,3,

Miehet 10 km  1) Jussi Vatanen Sukevan Kisa  56.50,3,

Naiset 40 vuotta 10 km  1) Erja Kaskiharju Iisalmi  49.37,9,

Miehet 40 vuotta 10 km  1) Veljo Liplap Kiuruveden Urheilijat  39.33,1, 2) Tuomo Pulkka Vieremän Koitto +3.38,3, 3) Ilpo Rönkko Mäntylahden Veto +3.59,1, 4) Pekka Rönkkö Vieremän Koitto +7.56,9, 5) Asko Komulainen Sonkajärvi +9.28,3, 6) Jorma Heikkinen  +9.33,6, 7) Mika Suomalainen Vieremän Koitto +9.40,9,

Miehet 55 vuotta 5 km  1) Ossi Manninen Mäntylahden Veto  20.51,0, 2) Kari Partanen Mäntylahden Veto +1.38,7, 3) Pentti Vartiainen Kiuruveden Urheilijat +4.01,1,

Naiset kuntosarja 5 km  1) Tarja Hukkanen Vieremän Koitto  25.04,9, 2) Heli Komulainen Sonkajärvi +4.07,7, 3) Saila Luukkonen Kuopio +6.03,7, 4) Tiia Juntunen Hanakat Team +7.53,1, 5) Eeva Suomalainen Vieremän Koitto +8.59,4,

Miehet kuntosarja 5 km  1) Ismo Kotijärvi Leppävirran Urheilijat  20.13,9, 2) Juha Lyytinen Kuopio +10.54,7,